Napisz do nas

Agencja Nieruchomości Bemowo

Bemowo leży w lewobrzeżnej części Warszawy. Dzielnica ta graniczy od północy z Bielanami i Żoliborzem, od południa z Włochami i Ursusem, od wschodu z Wolą, a od zachodu z powiatem warszawskim zachodnim.

Bemowo dzieli się na następujące obszary: Fort Radiowo, Lotnisko, Bemowo-Lotnisko, Boernerowo, Fort Bema, Groty, Górce, Chrzanów, Jelonki Północne i Jelonki Południowe.

Na Bemowie znajduje się Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych, 3. Warszawska Brygada Rakietowa Obrony Powietrznej i Centrum Reagowania Epidemiologicznego.

Na Bemowie funkcjonuje też Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego, Instytut Fizyki Plazmy i Laserowej Mikrosyntezy im. Sylwestra Kaliskiego, Instytut Energetyki.

Mieszkańcy Bemowa mogą odpoczywać spacerując po Parku Leśnym "Bemowo", leżącym w zachodniej części Bemowa. Znajduje się tam rezerwat Łosiowe Błota i Kalinowa Łąka, plac zabaw, ścieżka zdrowia czy "ścieżka łosia".

W miejscu dawnych pól uprawnych i mokradeł powstał Park Górczewska, którego nazwa pochodzi od biegnącej obok ulicy Górczewskiej.

Miłośnicy wojskowości mogą odwiedzić Forty dawnej Twierdzy Warszawa, które zostały wzniesione w czasach zaborów carskiej Rosji. Trzy forty zostały wpisane do rejestru zabytków: Fort Bema, mieszczący się przy ulicy Powązkowskiej, Fort Blizne przy ulicy Lazurowej, Fort Chrzanów przy ulicy Kopalnianej.

Na terenie Bemowa znajduje się Transatlantycka Centrala Radiotelegraficzna, która obejmuje Stację Nadawczą, Stację Odbiorczą i Centralne Biuro Operacyjne.

Na szczególną uwagę zasługują zabytkowe nieruchomości znajdujące się na terenie Bemowa. Są to m.in. drewniane zabudowy Osiedla Boernerowo z lat 1932-1935, drewniane zabudowy Osiedla Przyjaźń z 1952 roku, Dworek Schneiderów z 1902 roku czy domy oficerskie z lat 1920-1930. Przy ulicy Grotowskiej znajduje się pomnik upamiętniający śmierć Powstańców Obwodu AK Żywiciel.

Wzdłuż ulicy Mory biegnie zabytkowa aleja lipowa, która jest pomnikiem przyrody i składa się z 85 drobnolistnych lip. Przy ulicy Siemiatyckiej znajdują się kolejne pomniki przyrody: 3 granitowe głazy narzutowe.

Komunikacja na Bemowie jest dobrze rozwinięta. Mieszkańcy mogą tu dojechać zarówno połączeniami autobusowymi, jak i metrem (linia metra M2) - stacja metra Bemowo położona jest w pobliżu skrzyżowania ulicy Górczewskiej i Powstańców Śląskich. Ten rodzaj komunikacji zwiększył zainteresowanie inwestorów i deweloperów budową lub zakupem mieszkań i lokali. W planach jest budowa kolejnych stacji metra.

Dzielnica Bemowo intensywnie rozbudowuje się. Powstają coraz to nowe osiedla mieszkaniowe. Jest tu dobrze rozwinięta infrastruktura, komunikacja oraz korzystne ceny nieruchomości. Władze dzielnicy pracują nad rozbudową zaplecza oświatowego, instytucji kulturalnych i pomocy społecznej.

Mieszkańcy Bemowa mogą korzystać z bibliotek, kina, galerii handlowej, amfiteatru i OsiR.

Na terenie lotniska na Bemowie organizowane są różnego rodzaju eventy, wydarzenia kulturalne, koncerty.

Biuro nieruchomości Topowi Agenci regularnie uczestniczy w sprzedaży i wynajmie nieruchomości znajdujących się na terenie Bemowa. Nasi agenci znają tę dzielnicę i chętnie doradzą Państwu, jaką nieruchomość wziąć pod uwagę przy kupnie lub wynajmie oraz pomogą ustalić właściwą cenę ofertową nieruchomości na sprzedaż.

Agencja nieruchomości Topowi Agenci zaprasza do współpracy na terenie Bemowa osoby, które cenią sobie profesjonalne podejście do klienta, bezpieczeństwo i skuteczność przeprowadzanych transakcji.