Napisz Do Nas

Agencja Nieruchomości Łódź

Łódź jest miastem na prawach powiatu i leży w środkowej części województwa łódzkiego.

W czasach średniowiecza Łódź była małą wsią znajdującą się w granicach ziemi łęczyckiej, będącej pod władaniem książąt łęczyckich. Wieś ta nosiła wówczas nazwy Lodza i Lodzia (1332 r.). Do XVII wieku Łódź była małym miasteczkiem rolniczym i przez kolejne lata stała się lokalnym ośrodkiem handlowym i rzemieślniczym. W 1820 roku decyzją rządu Królestwa Polskiego Łódź dołączyła do grona osad przemysłowych, co zapoczątkowało rozwojem "Łodzi przemysłowej".

Przed rokiem 1989 Łódź była centrum przemysłu włókienniczego i filmowego. Dziś jest ośrodkiem akademickim, kulturalnym i przemysłowym. W ramach programu modernizacyjnego w Łodzi w latach 1945-1989 zmodernizowano wiele zakładów przemysłowych, m. in. Zakłady Przemysłu Bawełnianego i Zakłady Przemysłu Wełnianego. Oddano również do użytku zakłady tekstylne VERA, Zakłady Przemysłu Pończoszniczego FENIKS, Zakłady Przemysłu Jedwabniczego PIERWSZA.

W roku 1945 w Łodzi powstała Wytwórnia Filmów Fabularnych.
Łódź przez wiele lat nazywana była HOLLY ŁÓDŹ, ponieważ w tutejszej wytwórni w drugiej połowie XX w. zrealizowano większość filmów fabularnych.

W okresie powojennym w Łodzi utworzono pierwsze uczelnie akademickie: Uniwersytet Łódzki, Politechnikę Łódzką, Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych, Państwową Wyższą Szkołę Muzyczną, Wojskową Akademię Medyczną, Państwową Wyższą Szkołę Teatralną i Filmową im. Leona Schillera. W 1988 roku otwarto Instytut CENTRUM ZDROWIA MATKI POLKI.

Łódź, po Krakowie i Warszawie, jest trzecim miastem w Polsce pod względem liczby ludności, a czwartym, po Warszawie, Krakowie i Szczecinie, pod względem powierzchni.

Łódź graniczy z Aleksandrowem Łódzkim, Konstantynowem Łódzkim, Zgierzem i Pabianicami.

W Łodzi nie ma dzielnic, jednak do roku 2012 istniał podział na pięć rejonów: Bałuty, Górna, Polesie, Śródmieście, Widzew. Do dziś te rejony funkcjonują, aby usprawnić działanie Delegatury Urzędu Miasta Łodzi.

Na terenie Łodzi znajdują się lasy komunalne, m. in. Las Łagiewnicki, który jest częścią Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich; lasy na Lubinku i w Rudzie Pabianickiej. Na Polesiu znajduje się rezerwat przyrody POLESIE KONSTANTYNOWSKIE.
W Łodzi najstarszym parkiem założonym w 1840 roku jest park Źródliska o powierzchni 17,2 ha. Znajduje się tam łódzka palmiarnia, która jest częścią Łódzkiego Ogrodu Botanicznego.

Mieszkańcy Łodzi i turyści mogą zwiedzić cenne zabytki sepulkralne, m. in. zespół cmentarzy przy ul. Ogrodowej. Warta odwiedzenia jest też ulica Piotrkowska na odcinku od pl. Wolności do skrzyżowania z al. J. Piłsudskiego; największy obiekt handlowo-usługowo-rozrywkowo-kulturalny w Polsce - Centrum Manufaktura, Biała Fabryka L. Geyera i znajdujący się obok Skansen Łódzkiej Architektury Drewnianej, Aleja Gwiazd na chodniku po obu stronach ulicy Piotrkowskiej, pomiędzy ulicą 6 Sierpnia i pasażem Rubinsteina oraz Łódzkie ZOO.

Rodziny z dziećmi mogą odwiedzić Łódź Bajkową, czyli szlak spacerowy przedstawiający postaci z seriali dla dzieci, wykonanych w Studio Małych Form Filmowych Se-ma-for oraz zwiedzić interaktywną ekspozycję w Centrum Nauki i Techniki EC1.

Przy ulicy Piotrkowskiej 152 można podziwiać wpisane do Księgi Rekordów Guinnessa jedno z największych na świecie graffiti.

Co roku w Łodzi odbywa się wiele festiwali i przeglądów, np. Festiwal Łódź Czterech Kultur, Łódź Biennale, Łódź Design Festival.

W Łodzi znajduje się wiele budynków modernistycznych uznanych za zabytki. Są to m. in. przedwojenny budynek Sądu Okręgowego przy ul. Dąbrowskiego, Osiedle im. Józefa Montwiłła-Mireckiego przy al. Unii Lubelskiej oraz powojenny budynek Biblioteki Uniwersytetu Łódzkiego przy ul. Jana Matejki czy gmach Akademii Sztuk Pięknych przy ul. Wojska Polskiego.

Oprócz wspomnianych budynków modernistycznych Łódź bogata jest w architekturę przemysłową. Przykładem są np. Biała Fabryka przy ul. Piotrkowskiej, Księży Młyn - zespół osiedli robotniczych, Browar Anstadta przy ul. Pomorskiej, Dom Tytusa Kopisha przy ul. Tymienieckiego - najstarszy zachowany obiekt fabryczny w Łodzi.

Łódź jest dobrze rozwiniętym węzłem komunikacyjnym. Przez miasto i okolice przebiegają autostrady, drogi ekspresowe i krajowe. W Łodzi funkcjonują dworce autobusowe i kolejowe (m. in. Łódź Fabryczna, Łódź Widzew, Łódź Dąbrowa). W Łodzi działa również Łódzka Kolej Aglomeracyjna. Mieszkańcy mają dostęp do wielu połączeń tramwajowych i autobusowych. Łódzkie tramwaje są najstarsze w Polsce i zostały uruchomione już w czasach zaboru rosyjskiego. W Łodzi znajduje się międzynarodowe lotnisko - Port Lotniczy Łódź-Lublinek. Mieszkańcy mogą też skorzystać z dróg rowerowych, których długość wynosi ok. 190 km, oraz ścieżek rowerowych na terenach parków i lasów miejskich, o długości ok. 14 km.

Agencja nieruchomości Topowi Agenci oferuje swoje usługi również na terenie Łodzi i okolic. Nasi agenci posiadają aktualny stan wiedzy na temat łódzkiego rynku nieruchomości i z przyjemnością podejmą się współpracy przy sprzedaży, kupnie lub wynajmie nieruchomości właśnie w tej okolicy. Niektórzy z naszych Topowych Agentów mieszkają i na co dzień aktywnie działają na tym terenie, specjalizując się właśnie w rynku łódzkim. Dodatkowo biuro nieruchomości Topowi Agenci posiada w swojej ofercie mieszkania, domy, biura, działki oraz lokale użytkowe znajdujące się na terenie Łodzi i województwa łódzkiego.