Napisz do nas

Agencja Nieruchomości Wilanów

Wilanów znajduje się w lewobrzeżnej części Warszawy. Od północy sąsiaduje z Mokotowem, z gminą Konstancin-Jeziorna od południa, od wchodu z dzielnicą Wawer, a od zachodu z Ursynowem.

W przeszłości Wilanów był najstarszą osadą znajdującą się w okolicach Warszawy i nazywał się Milanów lub Milanowo. Dzisiejsza nazwa pochodzi od nazwy pałacu Villa Nova, który powstał w XVII wieku, i który został odkupiony za pośrednictwem Marka Matczyńskiego przez Jana III Sobieskiego. W ciągu następnych lat dobra wilanowskie przechodziły na własność coraz to innych osób, a od 1892 roku do końca II wojny światowej były w posiadaniu hrabiego Ksawerego Branickiego. W 1995 roku zespół pałacowo-ogrodowy Wilanowa stał się Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

Mieszkańcy Wilanowa mogą korzystać z wielu terenów zielonych. Najpopularniejszym z nich jest zespół pałacowo-parkowy położony na południu Warszawy przy ulicy Stanisława Kostki Potockiego. Tu, na krawędzi skarpy wiślanej, gdzie kończy się ciąg monarszych rezydencji, rozciągają się okazałe ogrody, parki oraz stylowe budowle. Zwiedzający mogą zachwycać się dziedzińcem umiejscowionym tuż przed Pałacem w Wilanowie, do którego prowadzą zielone alejki. Popularny jest także rezerwat przyrody Morysin oraz obiekt treningowy do nauki i doskonalenia gry w golfa Golf Parks Poland przy ulicy Vogla.

W Wilanowie warto również odwiedzić m. in. zespół pałacowo-parkowy w Natolinie, Muzeum Plakatu w Wilanowie przy ulicy Stanisława Kostki Potockiego czy rzymskokatolicką Parafię Św. Anny.

Poza Wilanowem Królewskim wskazane jest przyjrzenie się Miasteczku Wilanów - nowoczesnej i ekskluzywnej inwestycji Wilanowa. Jego granice przebiegają wzdłuż ulicy Przyczółkowej, alei Wilanowskiej i Południowej Obwodnicy Warszawy. Będąc na spacerze wzdłuż ulicy Przyczółkowej warto odwiedzić mostek zakochanych, wzniesiony nad potokiem Służewieckim. Charakterystyczny dla Miasteczka Wilanów jest Royal Wilanów. To wspólna przestrzeń usytuowana w samym sercu Wilanowa, składająca się z powierzchni biurowych, sklepów, restauracji, punktów medycznych i usługowych oraz siłowni. Na otaczającej przestrzeni znajdują się place zabaw i obiekty sportowe, a w letnie miesiące mieszkańcy korzystają z kina plenerowego.

W Wilanowie jest wiele ścieżek rowerowych oraz miejsc stworzonych dla dzieci do zabawy i wypoczynku na świeżym powietrzu. Na Plaży Wilanów, na rogu al. Wilanowskiej i ul. Przyczółkowej, znajduje się największy plac zabaw w Wilanowie. Pozostałe place zabaw znajdują się przy ulicy Bruzdowej, Gronowej, Maltańskiej i Stanisława Lentza.

Według powszechnych opinii dzika plaża przy wale zawadowskim to jedna z piękniejszych plaż w Warszawie. W tym miejscu mieszkańcy Wilanowa, ale i pozostałej części Warszawy, mogą odpoczywać spacerując lub zażywając kąpieli słonecznych.

Wilanów jest dobrze skomunikowany z pozostałą częścią Warszawy. Dostępne są liczne linie autobusowe, 130-metrowy łącznik (ulicy Branickiego i al. Ledóchowskiej) Wilanowa z Ursynowem, Południowa Obwodnica Warszawy (trasa S2), a w przyszłości tramwaj do Wilanowa. Planowana trasa będzie prowadzić wzdłuż al. Rzeczypospolitej, Sobieskiego, Belwederskiej, Spacerowej, Goworka do Puławskiej.

Wcześniej wspomniane ścieżki rowerowe zapewniają mieszkańcom Wilanowa dodatkową możliwość komunikacji. Są to m. in. 43-kilometrowa trasa Piaseczno - Las Kabacki - Konstancin - Kępa - Wyspy Zawadowskie - Wilanów - Las Kabacki - Piaseczno, 23-kilometrowa trasa wokół Wilanowa oraz prawie 25-kilometrowa trasa Wilanów - Sulejówek.

Wilanów jest doskonałym miejscem do zamieszkania. Wiele rodzin z dziećmi znajduje tu dla siebie wymarzoną nieruchomość. Na terenie Wilanowa znajdują się osiedla domów jednorodzinnych, szeregowych, a także bloków z wielkiej płyty. Jednak coraz bardziej zauważalna jest przewaga nieruchomości wybudowanych w technologii nowoczesnej, w tym oczywiście w szczególności w Miasteczku Wilanów. Inwestycje w nieruchomości w dzielnicy Wilanów są prężnie realizowane. Nie maleje zainteresowanie zakupem mieszkań, apartamentów, lokali komercyjnych.

Biuro nieruchomości Topowi Agenci, mieszczące się przy ulicy Aleksandra Gieysztora na warszawskim Wilanowie, od wielu lat oferuje pomoc w sprzedaży, wynajmie lub zakupie różnego rodzaju nieruchomości.

Agencja Topowi Agenci nieruchomości, dzięki wieloletniemu doświadczeniu, oferuje swoim klientom kompleksowe usługi w zakresie pośrednictwa w obrocie nieruchomościami. Nieprzypadkowo nasze biuro znajduje się w sercu Wilanowa. Doceniamy walory tej dzielnicy i wiemy, co dzieje się na lokalnym rynku nieruchomości. Z tego powodu nasi klienci mogą być pewni, że agenci są zorientowani, a ich wiedza jest aktualizowana na bieżąco, jeśli chodzi o rynek wilanowskich nieruchomości.

Biuro Topowi Agenci nieruchomości mieści się w nowoczesnym budynku i oferuje zarówno swoim agentom, jak i ich klientom atrakcyjną i wygodną przestrzeń do pracy oraz spotkań biznesowych. Agenci z biura Topowi Agenci nieruchomości z powodzeniem doradzają, towarzyszą i wspierają swoich klientów na każdym z etapów transakcji. Agencja Topowi Agenci nieruchomości ceni sobie wysoką jakość współpracy z klientami i partnerami biznesowymi, a partnerstwo w relacjach jest priorytetem współpracujących z biurem nieruchomości Topowych Agentów.