Napisz do Nas

Agencja Nieruchomości Targówek

Targówek znajduje się w prawobrzeżnej części Warszawy.
Historia Targówka sięga XV w. W 1580 r. wieś szlachecka Targowe Małe zajmowała ok. 59 ha i należała do rodu Targowskich. W XVIII w. dołączono do tych terenów wieś Targowe Wielkie (obecnie Stara Praga).

Targówek dzieli się na część mieszkaniową: Bródno, Targówek Mieszkaniowy, Zacisze oraz na część przemysłową, czyli Targówek Fabryczny.

Targówek graniczy z Pragą-Północ od zachodu, od północy z Białołęką, od wschodu z Rembertowem, Ząbkami i Markami, a od południa z Pragą-Południe.

Na Targówku mieszkaniowym znajdują się: Teatr Rampa przy ulicy Kołowej, na terenie parku im. Stefana Wiecheckiego "Wiecha", Stadion Klubu Piłkarskiego GKP Targówek, przy ulicy Tykocińskiej - Kościół Chrystusa Króla oraz Willa Bolesława Pietrusińskiego - projektanta i architekta.

Na Targówku znajduje się wiele miejsc, które warto odwiedzić. Są to: zabytkowy Cmentarz Bródnowski przy ulicy Św. Wincentego, Cmentarz Żydowski u zbiegu ulic Odrowąża i Św. Wincentego, Las Bródnowski; Park Bródnowski (25,4 ha) otoczony ulicami Chodecką, Wyszogrodzką, Kondratowicza, charakterystyczny dla przedwojennej zabudowy Targówka drewniany dom Paprockich przy ulicy Biruty.

Na Targówku Fabrycznym przy ulicy Siarczanej znajduje się klasycystyczna Willa Kijewskiego wybudowana w 1929 roku według projektu znanego architekta Wacława Kijewskiego. Przy ulicy Księcia Ziemowita można zwiedzić Kościół Zmartwychwstania Pańskiego wzniesiony w okresie międzywojennym w stylu zakopiańskim.

Na terenie Targówka można podziwiać piękne, przedwojenne kamienice. Jednak przeważają tu budynki przemysłowe, bloki z wielkiej płyty, domy oraz nowe inwestycje.

Mieszkańcy mogą wypoczywać nad Zalewem Bardowskiego, gdzie znajdują się piaszczyste plaże, strzeżone kąpielisko, plac zabaw, siłownia plenerowa, wakeboarding.
Warto również zawitać do Parku Rzeźby, znajdującego się w Parku Bródnowskim, by podziwiać rzeźby i instalacje artystyczne.

Targówek położony jest zaledwie 8 km od centrum Warszawy. Dobrze rozwinięta komunikacja pozwala na sprawne połączenie z pozostałą częścią miasta. Linie autobusowe, tramwajowe, stacje metra (Targówek Mieszkaniowy, Trocka), stacje Veturilo z możliwością wypożyczenia rowerów miejskich, ścieżki rowerowe (Kondratowicza - 2,14 km, Rembielińska - 1,21 km, Budowlana - 1,45 km, Odrowąża - 1,45 km), trasa S8.

W planach jest również otwarcie kolejnych stacji metra oraz budowa obwodnicy śródmiejskiej na odcinku od Ronda Wiatraczna do Ronda Żaba.

Targówek oferuje swoim mieszkańcom wiele atrakcji. Rodziny z dziećmi mogą skorzystać z placówek edukacyjnych, parków, placów zabaw. Jedną z propozycji jest Gród Bródno, gdzie obecnie mieści się odbudowany fort. Dzieci mogą skorzystać tam ze zjeżdżalni, toru przeszkód czy wieży strażackiej.

Nie można pominąć Ogrodu Sensorycznego, którego głównym założeniem jest oddziaływanie na wszystkie pięć zmysłów. Znajdują się tu zamgławiacze, karuzela, boiska, huśtawka typu bocianie gniazdo, piaskownica dla dzieci na wózkach inwalidzkich oraz ścianki sensoryczne i edukacyjne.

Studenci mogą wynająć w korzystnej cenie pokoje lub mieszkania i z łatwością dojechać np. na kampus Uniwersytetu Warszawskiego.

Targówek jest dzielnicą prężnie rozwijającą się. Przebudowywane są ulice, aby dostosować je do wymagań mieszkańców. Realizowany ma być projekt dla niepełnosprawnych "Huśtawka" i "Rekreacja na świeżym powietrzu" dla seniorów oraz inwestycja odnowy obszaru Targówek Przemysłowy.

Agencja nieruchomości Topowi Agenci od wielu lat z powodzeniem doradza swoim klientom w sprzedaży, wynajmie lub kupnie nieruchomości. Nasi Topowi Agenci na bieżąco aktualizują swoją wiedzę na temat rynku nieruchomości. Dzięki doświadczeniu i współpracy z partnerami biznesowymi przygotowują szczegółową analizę rynku i ustalają optymalną cenę ofertową dla konkretnej nieruchomości. Biuro nieruchomości Topowi Agenci podejmuje działania, aby móc kompleksowo obsługiwać swoich klientów. Topowi Agenci współpracują m. in. z kancelariami prawnymi, doradcami podatkowymi i kredytowymi, fotografami, home stagerami, agencjami marketingowymi - wszystko po to, aby klient zawsze otrzymywał jak najlepszą usługę.
Agencja nieruchomości Topowi Agenci współpracuje z innymi biurami nieruchomości, ponieważ dzięki temu zwiększany jest zasięg oglądalności ofert. Im więcej osób obejrzy nieruchomość, tym szybciej transakcja będzie mogła dojść do skutku, a nasze biuro - zrealizować zlecenie klienta i zasłużyć na polecenie.