Napisz do nas

Agencja Nieruchomości Mokotów

Mokotów jest największą dzielnicą pod względem liczby ludności i jest położony w lewobrzeżnej części Warszawy. Nazwa Mokotów pochodzi od wsi Mokotowo, której właścicielem był najprawdopodobniej mężczyzna o imieniu Mokot. W 1916 roku, w wyniku rozporządzenia generała-gubernatora Hansa Hartwiga von Beselera, gmina Mokotów została włączona w całości do Warszawy. Podczas drugiej wojny światowej Mokotów najmniej ucierpiał od zniszczeń w porównaniu z pozostałymi dzielnicami Warszawy.

Dziś Warszawiacy mieszkający w tej dzielnicy mogą cieszyć się zielonymi terenami, licznymi parkami miejskimi, takimi jak: Morskie Oko - położone między ulicami Puławską, Belwederską i Dworkową; Pole Mokotowskie przy al. Niepodległości; park Dreszera, znajdujący się między ulicą Ursynowską, Puławską, Odyńca i Krasickiego; park Sielecki pomiędzy ulicami Sobieskiego i Chełmską; park Arkadia, leżący między ulicami Puławską, Żywnego, Piaseczyńską i Idzikowskiego.

Największym naturalnym zbiornikiem wodnym w Warszawie jest Jeziorko Czerniakowskie, które wraz z przyległym terenem tworzy rezerwat przyrody. Jest to miejsce odpoczynku wielu mieszkańców Mokotowa i nie tylko.

Na terenie Mokotowa znajduje się wiele nieruchomości willowych, w których swoje siedziby mają m. in. ambasady różnych krajów. Takie piękne budynki znajdziemy przy ulicy Willowej, w Alejach Ujazdowskich czy przy al. Róż. Kolejne rodzaje zabudowań to osiedla bloków z wielkiej płyty, nowoczesne inwestycje mieszkaniowe, centra handlowe oraz wiele biurowców, w szczególności na tzw. Służewcu Przemysłowym.

Mokotów jest bardzo dobrze skomunikowany z pozostałymi dzielnicami Warszawy. Linia metra M1 - ze stacjami Pole Mokotowskie, Wilanowska, Racławicka, Wierzbno, Służew; kolej S2, a także liczne połączenia autobusowe i tramwajowe zapewniają Warszawiakom sprawne poruszanie się zarówno w obrębie dzielnicy, jak i w pozostałej części miasta.

Mokotów ma wiele do zaoferowania swoim mieszkańcom. Przykładem jest m. in. Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej w Forcie IX Czerniaków przy ulicy Powsińskiej, Tor Wyścigów Konnych Służewiec przy ulicy Puławskiej, Kopiec Powstania Warszawskiego usypany z gruzów powojennej Warszawy, Królikarnia, Park Rzeźby i Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego przy ulicy Puławskiej oraz oczywiście letnia rezydencja Króla Stanisława Augusta, czyli Łazienki Królewskie.

Mokotów jest doskonałym miejscem do zamieszkania. Znajduje się blisko centrum Warszawy, a jednocześnie wiele tu zacisznych i pięknych miejsc pozwalających na kontakt z naturą.

Agencja Topowi Agenci nieruchomości ma wieloletnie doświadczenie w pośrednictwie w obrocie nieruchomościami. Nasze biuro współpracuje z wieloma specjalistami, m. in. z profesjonalnymi fotografami, kancelariami prawnymi, doradcami kredytowymi, home stagerami czy operatorami dronów.

Biuro nieruchomości Topowi Agenci oferuje swoje usługi zarówno właścicielom nieruchomości znajdujących się na Mokotowie, jak i klientom, którzy poszukują idealnego mieszkania, działki lub domu w tej dzielnicy. Jeśli szukasz nieruchomości na wynajem, agenci biura Topowi Agenci z radością wesprą Cię swoją wiedzą i profesjonalizmem.

Dzięki współpracy z biurem Topowi Agenci nieruchomości otrzymujesz maksimum korzyści, wygody i spokoju. Zapewniamy szeroką ekspozycję Twojej nieruchomości, wysoką jakość współpracy na zasadzie partnerstwa, największą możliwą reklamę nieruchomości, wyższą cenę transakcyjną, bieżącą informację zwrotną od Twojego Osobistego Agenta nieruchomości oraz poczucie bezpieczeństwa.