Napisz do Nas

Agencja Nieruchomości Wesoła

Wesoła znajduje się w prawobrzeżnej części Warszawy. W 2002 roku została przyłączona do Warszawy, a wcześniej w latach 1969-2002 była samodzielnym miastem.

W Wesołej znajdują się osiedla: Wola Grzybowska, Wesoła-Centrum, Groszówka, Grzybowa i Zielona, Stara Miłosna, Plac Wojska Polskiego.

Głównymi ulicami Wesołej są: Trakt Brzeski, ul. Jana Pawła II, al. Marszałka Józefa Piłsudskiego, Juliana Ursyna Niemcewicza, Bolesława Prusa, 1 Praskiego Pułku WP.

Wesoła od południa graniczy z gminą Wiązowna, od północy z Zielonką, od zachodu z Rembertowem i Wawrem, a od wschodu z Sulejówkiem.

Wesoła graniczy z Mazowieckim Parkiem Krajobrazowym i jest spokojną i zieloną dzielnicą. Dzielnica leży w paśmie wydm i lasów sosnowych. Warte zobaczenia jest torfowisko nazywane Bagnem Jacka. W Wesołej, dzięki naturalnej zieleni, jest bardzo korzystny mikroklimat.

Na terenie Wesołej dominuje zabudowa jednorodzinna, willowa. Realizowane są tu również inwestycje deweloperskie.

W dzielnicy planowane są budowy skrzyżowań bezkolizyjnych, tunelu, utwardzanie dróg gruntowych oraz wiele innych inwestycji mających ułatwić funkcjonowanie mieszkańcom.

Mieszkańcy mogą korzystać z Ośrodka Szkoleniowego Sportów Konnych i Rekreacji w Starej Miłośnie. Co roku odbywa się tu dzielnicowy piknik.

W pobliżu Wesołej, w lesie, regularnie odbywają się biegi - zawody Nordic Walking - Wesołe Biegi Górskie. Warte polecenia jest także Ognisko Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej wraz z kortami tenisowymi w Wesołej, park linowy w Starej Miłosnej oraz Aqua Park Wesolandia przy ulicy Wspólnej.

W Wesołej warto zwiedzić Kościół Parafialny Opatrzności Bożej, którego wnętrze w stylu bizantyjskim ozdobione jest polichromią i drogą krzyżową autorstwa Jerzego Nowosielskiego. Innym zabytkiem wartym odwiedzenia jest Kościół Parafialny Św. Antoniego Padewskiego w Starej Miłosnej, wybudowany w stylu zakopiańskim.

W Wesołej funkcjonuje Dom Kultury, w którym organizowane są wydarzenia i warsztaty dla dzieci. Dzieci mogą spędzić też czas w Sali Zabaw Miejskie Zoo przy al. Piłsudskiego.

Do Wesołej można dojechać pociągiem (SKM, PKP Wesoła), autobusem miejskim i podmiejskim, samochodem (DK2) oraz rowerem.

W Wesołej znajdują się przedszkola, szkoły podstawowe publiczne i niepubliczne, licea niepubliczne.

Mieszkańcy Wesołej mogą korzystać z bogatej oferty gastronomicznej na terenie tej dzielnicy.

Agenci nieruchomości z biura Topowi Agenci zapraszają do współpracy klientów poszukujących nieruchomości w spokojnej i zielonej dzielnicy Wesoła. Topowi Agenci skutecznie poprowadzą również proces sprzedaży nieruchomości znajdujących się w Wesołej i okolicach. Biuro nieruchomości Topowi Agenci specjalizuje się w sprzedaży, kupnie i wynajmie nieruchomości. Topowi Agenci współpracują z najbardziej wymagającymi klientami i skutecznie doprowadzają do korzystnej finalizacji transakcji.