Napisz do Nas

Agencja Nieruchomości Wola

Wola znajduje się w lewobrzeżnej części Warszawy. Graniczy z Bemowem, Żoliborzem, Śródmieściem, Ochotą i Włochami.
Wola dzieli się na osiem obszarów. Są to Koło, Ulrychów, Odolany, Powązki, Młynów, Czyste, Nowolipki, Mirów.

Pierwsze informacje o wsi Wielka Wola pojawiły się w roku 1367. Wieś ta była własnością książąt mazowieckich.

Na przełomie XIX i XX wieku na Woli powstało wiele cmentarzy: katolicki, luterański, kalwiński, prawosławny, muzułmański, karaimski. W 2014 roku zespół zabytkowych cmentarzy wyznaniowych na Powązkach został uznany za pomnik historii. Jest to miejsce wyjątkowe na skalę europejską i przedstawia bogactwo polskiego dziedzictwa kulturowego.

Przy ulicy Ostroroga znajduje się pomnik w hołdzie żołnierzom Żandarmerii Wojskowej w Warszawie zaprojektowany przez Marka Moderau.

Wola może poszczycić się sześcioma parkami, czterema skwerami i XIX-wiecznym ogrodem.

Między ulicą Górczewską a Wolską znajduje się zaprojektowany przez Kazimierza Kozłowskiego i Jakuba Krzeczkowskiego Park Szymańskiego. Znajduje się w nim promenada ze sztuczną rzeką, mostkami, fontannami, tarasami widokowymi, staw, ścieżki rowerowe, tor rolkowy i wrotkowisko. Spacerowicze mogą skorzystać z punktów z wodą pitną, a najmłodsi mogą bawić się na dwóch placach zabaw.

Innym wartym odwiedzenia miejscem jest Park im. gen. Sowińskiego, który powstał w roku 1936, według projektu Zygmunta Hellwiga i Kazimierza Kozłowskiego. Na terenie parku znajduje się zadaszony amfiteatr z ponad 2000 miejsc siedzących, będący popularnym miejscem koncertów wielu znanych wykonawców. Dzieci mogą bawić się na dużym i świetnie wyposażonym placu zabaw.

Na terenie Woli znajduje się jeszcze Park Moczydło, Lasek na Kole, Park im. Księcia Janusza, Park Powstańców Warszawy, Ogrody Ulrycha, Skwer im. M. Apfelbauma, Skwer im. A. Pawełka.

Wola jest najszybciej rozwijającą się dzielnicą Warszawy. Komunikacja z pozostałą częścią miasta jest dobra. Szybki dojazd do centrum Warszawy sprzyja korzystaniu z atrakcji wielkomiejskiego życia. Druga linia metra rozładowuje korki. Drogi są remontowane.
Wola dzieli się na część, w której znajduje się wiele nowoczesnych inwestycji oraz na taką, w której dominują bloki z wielkiej płyty czy stare kamienice.

Rodziny z dziećmi decydując się na zakup mieszkania na Woli będą mieć łatwy dostęp do placówek oświatowych, medycznych oraz domów kultury. Również ceny najmu mieszkań na Woli bywają atrakcyjne w porównaniu do innych lokalizacji Warszawy.
Wola nazywana jest „warszawskim Manhattanem” ze względu na sporą liczbę znajdujących się tu biurowców i łatwość dojazdu z każdej części Warszawy.

Biuro nieruchomości Topowi Agenci pomaga swoim klientom w sprzedaży lub kupnie - zarówno mieszkań, jak i lokali użytkowych - na Woli. Wielu naszych agentów dobrze orientuje się, jakie nieruchomości dostępne są dla naszych klientów w tej właśnie dzielnicy.
Agencja Topowi Agenci współpracuje także z właścicielami nieruchomości, znajdując dla tych klientów osoby lub firmy zainteresowane najmem nieruchomości na Woli.

Biuro Topowi Agenci nieruchomości zapewnia swoim klientom kompleksową obsługę około-transakcyjną. Doświadczenie i profesjonalizm naszego biura nieruchomości od wielu lat przekonuje klientów w do skorzystania z usług Topowych Agentów, bardzo wysoko rekomendowanych przez byłych, zadowolonych klientów. Zapraszamy do współpracy.