Napisz do Nas

Agencja Nieruchomości Wawer

Wawer znajduje się w prawobrzeżnej części Warszawy i jest największą dzielnicą pod względem powierzchni.

Wawer graniczy od północy z Pragą-Południe, Rembertowem i Wesołą, od wschodu z Wesołą i gminą Wiązowna, od zachodu z Mokotowem i Wilanowem, i od południa z Józefowem.

Nazwa dzielnicy pochodzi od nazwy karczmy Wawer, natomiast kolonia Wawer powstała w roku 1838. W 1951 roku Wawer został przyłączony do Warszawy.

Wawer dzieli się na Marysin Wawerski, Anin, Sadul, Zerzeń, Międzylesie, Radość, Miedzeszyn, Aleksandrów i Falenicę.

W Wawrze występuje zabudowa jedno i wielorodzinna. Nie ma tu skupisk osiedli czy blokowisk. Warto tu odwiedzić Mazowiecki Park Krajobrazowy, w którym znajduje się wiele ścieżek edukacyjnych. Popularna jest również Plaża Romantyczna przy ulicy Rychnowskiej, Jezioro Torfy przy ulicy Zagórzańskiej, Jezioro Morskie Oko przy ulicy Złotej Jesieni.

Miłośnicy zabytków mogą zwiedzić Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej, Pałacyk i Park "Mon Plaisir" przy ulicy Waltera, neogotycki kościół w Zerzeniu, secesyjną halę dawnej fabryki Szpotańskiego w Międzylesiu, a także zobaczyć dawną stację kolejki wąskotorowej Jabłonna-Karczew, pomnik Janusza Korczaka czy najwyższe wzniesienie w Wawrze - Górę Lotnika.

Rodziny z dziećmi mogą korzystać z oferty Ośrodka Sportu i Rekreacji, obiektu sportowego Syrenka, sali zabaw Radosne Urwisy przy ulicy Kajki, Pluszakolandii przy ulicy Trakt Lubelski czy Labibu przy ulicy Szpotańskiego. Dostępne są też siłownie plenerowe i boisko do gry w koszykówkę.

W Wawrze funkcjonują żłobki, przedszkola, szkoły podstawowe i licea. Realizowanych jest wiele programów edukacyjnych, m. in. Warszawski System Wspierania Ucznia Uzdolnionego, Wiem Co Jem, Profilaktyka Medyczna, Stop Cyberprzemocy.

Wawerskie Centrum Kultury oferuje mieszkańcom koncerty, warsztaty, spotkania autorskie i przedstawienia dla dzieci.

W Wawrze jest wiele punktów gastronomicznych, które kierują swoją ofertę również do najmłodszych klientów.

Na terenie Wawra mieszczą się ośrodki zdrowia: Centrum Zdrowia Dziecka, Szpital Kardiologiczny, Międzyleski Szpital Specjalistyczny.

W Wawrze funkcjonuje Szybka Kolejka Miejska, Kolej Mazowiecka oraz linie autobusowe.

Rowerzyści mogą korzystać ze szlaków rowerowych: szlak niebieski: 22-kilometrowy szlak skierowany do profesjonalnych użytkowników rowerów górskich, szlak żółty: 6-kilometrowy szlak dla najmłodszych, szlak czerwony: 8-kilometrowy szlak od ul. Kościuszkowców do al. Dzieci Polskich oraz szlak zielony: 8-kilometrowy szlak z Międzylesia do Falenicy.

Biuro nieruchomości Topowi Agenci zaprasza do współpracy wszystkich klientów, którzy szukają nieruchomości znajdujących się w spokojnej i zielonej okolicy, jaką jest Wawer.

Zachęcamy właścicieli mieszkań lub domów do kontaktu z naszymi Topowymi Agentami, którzy skutecznie doradzą i opracują indywidualny plan marketingowy, aby jak najkorzystniej sprzedać lub wynająć nieruchomość.

Agenci biura Topowi Agenci nieruchomości na bieżąco aktualizują swoją wiedzę na temat dynamicznie zmieniającego się rynku nieruchomości - również w dzielnicy Wawer.