Napisz do Nas

Agencja Nieruchomości Praga-Południe

Praga-Południe znajduje się w prawobrzeżnej części Warszawy. Dzieli się na następujące obszary: Kamionek, Saska Kępa, Gocław, Gocławek, Grochów, Olszynka Grochowska. Dzielnica graniczy z Targówkiem i Pragą-Północ od północy, z Rembertowem i Wesołą od wschodu, z Wawrem od południowego wschodu i od południa z Mokotowem i Śródmieściem (granica na Wiśle).

Na terenie Gocławka znajdują się zabudowania pamiętające okres powstania listopadowego.

Na Grochowie charakterystyczne są zabudowania mieszkaniowo-przemysłowe, które powstawały w latach 20. i 30. XX wieku oraz wybudowane w ostatnich latach nowoczesne biurowce.

Kamionek leży nad jeziorem Kamionkowskim. Znajdują się tu zakłady produkcyjne E. Wedel i Polskie Zakłady Optyczne.

Saska Kępa znana jest z międzywojennej zabudowy willowej. Znajduje się tu wiele ambasad, ale i osiedli mieszkaniowych powstałych w latach 60. XX w.

Na Pradze-Południe dostępnych jest wiele mieszkań w korzystnych cenach, zarówno na wynajem, jak i na sprzedaż. Studenci chętnie znajdują tu kwatery, a rodziny szukające mieszkań o wyższym standardzie decydują się na zakup nieruchomości na Grochowie. Są to w większości nowoczesne apartamenty w niskiej zabudowie.

Na Olszynce Grochowskiej znajduje się Rezerwat Przyrody Olszynka Grochowska o powierzchni 56,35 km2, przez który przepływa Kanał Kawęczyński. Wyznaczono w nim cztery kilometry szlaków spacerowych. Znajduje się tu także pomnik, który upamiętnia bohaterów bitwy pod Olszynką oraz fragmenty umocnień ziemnych z okresu insurekcji kościuszkowskiej.

Na terenie Pragi-Południe leży Park Skaryszewski im. Ignacego Jana Paderewskiego o powierzchni 55,5 ha założony w latach 1906-1922 przez Franciszka Szaniora. Spacerowicze mogą podziwiać bogatą szatę roślinną oraz sztuczne jeziorka, korzystać z miejsc piknikowych, plac zabaw, kortów tenisowych lub boisk do gry w piłkę nożną. Park Skaryszewski zajął trzecie miejsce wśród parków Europy i tytuł Najpiękniejszego Parku w Polsce.

Przy ulicy Szaserów znajduje się zrewitalizowany Park Józefa Polińskiego, gdzie można korzystać z klubokawiarni o nazwie "Cała Jaskrawość", placów zabaw, boiska do piłki nożnej i koszykówki.

Jedną z bardziej popularnych ulic na Pradze-Południe jest ulica Francuska, na której znajdują się liczne kawiarnie i restauracje, a przy skrzyżowaniu ulic Francuskiej i Obrońców znajduje się Pomnik Agnieszki Osieckiej.

Seniorzy mogą korzystać z bogatej oferty wydarzeń i zajęć osiedlowych Klubów Seniora i Domów Kultury.

Na Pradze-Południe można natknąć się na wiele zabytków i pomników. U zbiegu ulic Lubelskiej i Grochowskiej znajdują się Rogatki Grochowskie. Przy ulicy Grochowskiej znajduje się neorenesansowy pałacyk Wierzbickich i Dworek Grochowski.

Popularnym miejscem wśród mieszkańców jest Plaża Poniatówka, na której w miesiącach letnich odbywają się imprezy i wydarzenia sportowe. Między bulwarami a Mostem Poniatowskiego od maja do września kursuje prom Pliszka.

Charakterystycznym punktem na mapie Pragi-Południe jest Stadion Narodowy, wybudowany w miejscu słynnego Stadionu Dziesięciolecia. Organizowane są tu liczne imprezy sportowe i muzyczne.

W dzielnicy Praga-Południe planowanych jest wiele inwestycji: zarówno budowa mieszkań, centrów handlowych, rewitalizacja istniejących budynków. Już teraz mieszkańcy mogą odwiedzać Galerię Atrium Promenada przy ulicy Ostrobramskiej, Centrum Handlowe King Cross przy ulicy Jubilerskiej, Galerię Rondo Wiatraczna przy ulicy Grochowskiej oraz bazar Szembeka przy ulicy Zamienieckiej i Wiatraczna przy ulicy Grochowskiej.

Komunikacja na Pradze-Południe jest bardzo dobrze rozwinięta z centrum i pozostałymi dzielnicami Warszawy. Linia metra (stacja Stadion Narodowy), połączenia autobusowe i tramwajowe pozwalają sprawnie dojechać do wyznaczonego celu. Do centrum Warszawy prowadzą trzy mosty: Most Łazienkowski, Most Poniatowskiego i Most Świętokrzyski. Na Pradze-Południe znajdują się też dworce PKS, PKP (Dworzec Wschodni i stacje Warszawa Stadion i Warszawa Olszynka Grochowska oraz Kolejka SKM).

Rowerzyści mogą w pełni korzystać z trasy wzdłuż Wału Miedzeszyńskiego, która prowadzi do Otwocka, oraz ze ścieżki na prawym brzegu Wisły, aby dojechać do Zalewu Zegrzyńskiego.

Na Pradze-Południe jest wiele placówek edukacyjnych, w tym przedszkoli, żłobków, szkół podstawowych, liceów, techników i uczelni wyższych.

Biuro Topowi Agenci nieruchomości z powodzeniem doradza i przeprowadza swoich klientów przez transakcje kupna, wynajmu lub sprzedaży nieruchomości na Pradze-Południe, i na rynku pierwotnym, i wtórnym. Nasi agenci dobrze orientują się w aktualnych ofertach na rynku nieruchomości oraz aktualizują wiedzę o planowanych inwestycjach na Pradze-Południe, aby jak najlepiej móc obsługiwać swoich klientów. Topowi Agenci nieruchomości to wyjątkowe miejsce na mapie biur nieruchomości w Warszawie, które zapewnia indywidualne podejście do każdego klienta i realizuje strategię transakcji szytą na miarę. Zapraszamy do współpracy wszystkich, którzy cenią sobie we współpracy profesjonalizm, szacunek, skuteczność i dobrą atmosferę.